nowy wymiar mebli

Projekt serwisu internetowego został wykonany przez Firmę Informatyczną Signera - Styczeń 2013

Dobre meble na wymiar Jasło, tanie szafy na wymiar Jasło, nowoczesne meble kuchenne Tarnów, meble sklepowe Tarnów

Porady fachowców

Dobór frontów meblowych
Najistotniejszymi elementami, które określają styl szafy są jej fronty, a właściwie rodzaj i kolor wypełnienia drzwi szafy, z którego zostaną wykonane. Na wystrój pomieszczenia istotny wpływ ma duża, barwna powierzchnia frontów.
Kolory mogą być stonowane, przybierać barwny natury - liści, ziemi, piasku. Takie kolory wyciszają i uspokajają. Z kolei mocne i żywe kolory nadają wnętrzu wyrazistości i energii. Kolory można zestawiać i tworzyć z nich barwny patchwork.
Na wygląd frontów wpływają nie tylko kolory, ale także materiały z których są wykonane. Płyty laminowane mogą przypominać szlachetne gatunki drewna a plecionki maty naturalnej z bambusa lub wikliny przez co mogą dodać wnętrzu przytulności i naturalności. Dzięki nim szafa wnękowa może przybierać różne oblicza lub style – rustykalny, ekologiczny, orientalny czy kolonialny.
Używając szkła lub luster można pomieszczenie optycznie powiększyć i rozświetlić. Szyby pozwalają przenikać światłu, lustra odbijają  fragmenty wnętrza, dzięki czemu zarówno jedne jak i drugie dają wrażenie przestronności, co jest szczególnie ważne w małych i ciasnych wnętrzach. Natomiast białe szkło stworzy nastrój minimalistyczny, skandynawski. Zaś szkło kolorowe nada wnętrzu awangardowy charakter.

Duży wybór frontów do mebli kuchennych jest w Tarnowie, Nowym Sączu i Jaśle

Dobór akcesorii meblowych
Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna szafa na wymiar to nie tylko atrakcyjny wygląd ale także jej wyposażenie, które jest bardzo istotną częścią całości. Wnętrze szafy powinno być zaprojektowane tak, by efektywnie wykorzystać dostępną, często nawet niewielką przestrzeń, która jest dostępna.
Aby to uzyskać niezbędne są wszelkie akcesoria: półki, drążki, szuflady, kosze i wieszaki. Bardzo przydatne są wieszaki wysuwane, na których można umieszczać zwykłe wieszaki ubraniowe. Trudno się też obyć bez wieszaków zaprojektowanych specjalnie na spódnice i spodnie, dzięki którym powieszone ubrania nie będą się zgniatać i odkształcać.
Niezwykle praktyczne są pantografy – wytrzymałe wieszaki składające się z ruchomych ramion i rączki pozwalającej zsuwać ramiona do dołu, ułatwiające dostęp do ubrań umieszczonych w wyższych partiach szafy. W szafie przechowuje się nie tylko ubrania, ale także bieliznę pościelową, koce, ręczniki. Do tego celu najlepsze są druciane kosze

Nowoczesne meble kuchenne i szafy na wymiar wymagają odpowiednich akcesorii meblowych

Duży wybór akcesorii meblowych jest w miastach np Tarnów i Jasło. Również meble sklepowe podobnie jak pozostałe meble na wymiar nie moga obejść sie bez nowoczesnych akcesorii podnoszacych ich funkcjonalność.

Grubości płyt stosowanych do produkcji drzwi oraz półek wewnętrznych.

Nowoczesne meble na wymiar Jasło oraz meble sklepowe Tarnów.

W drzwiach szaf stosowana jest płyta laminowana o grubości 18 mm aby zapewnić odpowiednią sztywność konstrukcji. Jeśli w drzwiach jest stosowane szkło tj. lustro, lacobel, matelac czy grafika na szkle, wówczas płyta ma grubość ok. 4 mm. Natomiast wnętrze szafy wykonywane jest z płyty o grubości 18 mm, ponieważ półki muszą być przystosowane do różnego ciężaru, a wykonane z płyty o mniejszej grubości mogłyby ulegać wygięciu podczas eksploatacji. Na życzenie klienta, wewnętrzne półki mogą być również wykonane z płyty o grubości 28 mm.

Wspólczesne szafy na wymiar Tarnów charakteryzują się róznorodnością zastosowanych materiałów

Nowoczesne meble na wymiar, do których należą również szafy są coraz bardziej popularne obojetne czy to Jasło czy np Tarnów. Szafa na wymiar montowana w przedpokoju jest w pewnym sensie wizytówką całego domu.

Elementy cichego domykania drzwi.

Klasyczne lub w stylu retro meble kuchenne to także meble na wymiar oferowane w miastach Tarnów, Nowy Sącz i Jasło.

Ciche oraz spowolnione w fazie końcowej domykanie drzwi, umożliwiają zamocowane we frontach szafy samodomykacze. Jest to element konstrukcyjny, który wyhamowuje i łagodnie domyka drzwi w skrajne położenie. Poprawia on również bezpieczeństwo użytkowania drzwi przesuwanych, ponieważ uniemożliwia przyciśnięcie dłoni. Domykacz zapobiega uszkodzeniu drzwi lub części zabudowy przy energicznym zamykaniu, spełnia rolę stopera przy pochyłej podłodze, a także poprawia komfort użytkowania drzwi, gdyż odpowiada za ciche i delikatne ich samodomykanie.

Systemy cichego zamykania są przydatne również w meblach sklepowych

Meble sklepowe o róznej stylistyce można oglądać np w galeraich handlowych w Tarnowie. Również szafy na wymiar są takimi meblami na wymiar gdzie istotne jest ciche domykanie drzwi.

Kątowniki i rafiksy w szafach.

Klasyczne meble na wymiar na indywidualne zamówienie Jasło, wnękowe szafy na wymiar Tarnów i Nowy Sącz

Do mocowania elementów wewnątrz szafy można stosować kątowniki lub rafix-y.
Kątownik jest to trójkątny, plastikowy wspornik pod półkę. Służy on do mocowania półek do ścianek bocznych oraz samych ścianek szafy np. do ściany pomieszczenia. Kątowniki występują w kilku kolorach, w zależności od koloru wnętrza szafy i często po jej otwarciu są elementami widocznymi.
Rafix to metalowy trzpień, którego przeznaczenie jest takie samo jak kątownika, z tym jednak, że element ten jest bardziej estetyczny, mniejszy a tym samym mniej widoczny przy otwartej zabudowie.

Czy to Jasło czy Tarnów, wszędzie są dostępne kątowniki do szaf na wymiar.

Maksymalna wysokość drzwi szafy ze szkłem.

Wnękowe szafy na wymiar w/g projetu własnego oraz meble jako wyposażenie sklepowe Tarnów i Jasło.

Maksymalna wysokość skrzydła drzwi szafy wypełnionych szybą mleczną lub lacobelem wynosi 250 cm zaś z elementami dzielącymi 274 cm. Lustra natomiast montowane są do wysokości 274 cm. Wysokości te wynikają z maksymalnych rozmiarów szkła.

Szkło jest powszechnie stosowane zarówno w meblach kuchennch, szafach jak i innych meblach na wymiar.

Jasło, Nowy Sącz i Tarnów.

Minimalna powierzchnia garderoby.

Garderoby, szafy na wymiar Jasło, usługi renowacji podłóg Tarnów

Minimalna powierzchnia garderoby powinna wynosić ok. 4 m2. Optymalny kształt garderoby to taki, który umożliwia ustawienie szaf o głębokości 60-70 cm przy dwóch równoległych ścianach i zapewnienie odległości między nimi wynoszącej co najmniej 110 cm. Zalecenie dotyczące odległości odnosi się również do sytuacji, kiedy szafa znajduje się tylko po jednej stronie garderoby, po przeciwnej zaś jest ściana.
W założeniu garderoba jest bowiem miejscem, w którym powinniśmy mieć możliwość nie tylko wyboru, ale i przymierzenia ubrania lub przebrania się. Swobodę korzystania z garderoby zapewnia przestrzeń, w której w razie potrzeby mogą zmieścić się nawet dwie osoby; przyjmuje się, że minimalna wielkość powierzchni w centralnej części garderoby powinna wynosić 150 cm2.
Szafy montowane w garderobie powinny mieć wysokość zależną od rodzaju przechowywanej w nich odzieży, np. płaszcze lub długie sukienki będą wymagały szaf o wysokości 180 cm.
Szerokość wejścia do garderoby powinna wynosić 90 cm.
Zasady zabudowy kuchni.

Meble kuchenne, szafy na wymiar i meble sklepowe firma oferuje dla klientów np z takich miast jak Tarnów, Nowy Sącz lub Jasło.

W każdej kuchni, niezależnie od układu zabudowy, warto trzymać się podstawowych zasad wynikających z ergonomii. Urządzanie kuchennego wnętrza podlega zasadom mówiącym o kolejności prac przy przygotowywaniu posiłków.
Wyróżnia się pięć stref odpowiadających kolejnym czynnościom w kuchni. Są to:
  • - strefa gromadzenia i przechowywania zapasów o długim terminie przydatności (spiżarnia lub duża szafa cargo),
  • - strefa przechowywania produktów o krótkim terminie ważności (lodówka lub zamrażarka oraz mniejsze szafki) z blatem ok. 60-80 cm,
  • - strefa mycia i zmywania (zlewozmywak, zmywarka i suszarka) plus minimum 20 cm blatu,
  • - strefa przygotowywania posiłków (głównie blaty robocze) z blatem długości ok. 120-160 cm,
  • - strefa gotowania (płyta grzejna, piekarnik, mikrofalówka, parownik itp.) wzmocniona blatem długości 40-60 cm.
Planując wygodną kuchnię, warto, prócz ogólnie przyjętych zasad – m.in. zasady trójkąta, mówiącej o umieszczeniu w optymalnej odległości od siebie jego trzech wierzchołków czyli lodówki, zlewozmywaka i kuchenki – kierować się zdrowym rozsądkiem i wygodą.
Bardzo ważne jest aby meble kuchenne oddawały klimat całego dumu zarównie w Tarnowie jak i w Jaśle i Nowym Sączu.
Dobór blatu kuchennego.

Na wymiar mogą być również meble kuchenne ale i także meble sklepwe oferowane m.in: Jasło, Nowy Sącz i Tarnów.

Kuchenny blat roboczy musi być trwały i odporny na wodę, wysoką temperaturę, zarysowania, uderzenia i zabrudzenia. Wybierać możemy blaty z drewna, kamienia naturalnego, konglomeratów, kompozytów, ceramiki, szkła, stali lub laminatów. Bardzo ważnym elementem blatu jest jego krawędź. Warto też zwrócić uwagę na jego wykończenie – niezabezpieczony szybko się zużyje, w wyniku przenikania wilgoci. Strefy zmywania i gotowania w kuchni szczególnie narażone są na trudne warunki i dodatkowa ochrona blatu w tych miejscach jest koniecznym wymogiem.
Standardowo blaty montuje się na wysokości 91 cm. Najwygodniejsza szerokość blatu to ok. 80 cm, choć przyjmuje się, że w mniejszych kuchniach wystarczy już 60 cm. Wokół zlewozmywaka i kuchenki, warto po obu stronach zamontować wygodny blat o szerokości co najmniej 20 cm.
Z lodówki, mikrofalówki czy piekarnika będzie się nam korzystać wygodniej, jeśli zaplanujemy obok nich blat o długości minimum 30 cm.
W Tarnowie meble kuchenne moga być realizowane w różnych wersja rozwiązań blatów roboczych. W mniejszych miastach takich jak np. Jasło meble na wymiar też są bardzo popularne.
Sposoby na utrzymanie blatu kuchennego w czystości.

Obecnie meble na wymiar to także szafy wnękowe jak i meble sklepowe, których realizacje wykonywane były min. Jasło, Tarnów i okolice.

Temperatura pokojowa, wilgoć i obecność żywności, to idealne środowisko do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Przestrzeganie higieny – czyszczenie blatu wodą z detergentem (konieczne, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci), zmniejsza liczbę drobnoustrojów, jednak nie rozwiązuje problemu.
Blaty UNICO jako jedyne na rynku pokryte są powierzchnią antybakteryjną DUROPAL MicroPLUS, która w ciągu 24 godzin redukuje liczbę bakterii o ponad 99%. Po 24 godzinach z 10 tysięcy bakterii na blacie pozostaje ich maksymalnie 10. W powierzchnię blatu wtopione są substancje czynne, które zakłócają funkcje życiowe bakterii, uniemożliwiają ich rozmnażanie.
Powłoka DUROPAL MicroPLUS jest nieszkodliwa dla ludzi i środowiska – stosuje się w niej takie same substancje, jak w szamponach, pastach do zębów czy innych kosmetykach. Nie istnieje ryzyko ich przeniknięcia do pokarmu i powietrza. Produkt posiada pozytywną opinię toksykologiczną oraz certyfikaty SGS Institut Fresenius GmbH i Isega – Forschungs - und Untersuchungsgesellschaft mbH.
Idealnie utrzymane w czystości meble kuchenne może nie istnieją ale trzeba dążyć do ideału. Tak samo trzeba postepowac w przypadku szaf na wymiar.
Pielęgnacja lakierowanych frontów meblowych.

Kuchnia wymaga funkcjonalnych mebli kuchennych, które firma CK-Meble oferuje na terenie powiatu Tarnów , Jasło i okolice.

Bardzo ważne jest odpowiednie utrzymanie czystości frontów meblowych. Szczególnie jest to ważne w przypadku frontów lakierowanych.
Ze względu na technologię wykonania takich frontów ich pielęgnację można rozpocząć dopiero 2 tygodnie po montażu mebli. Do czyszczenia
frontów lakierowanych zaleca się stosować wyłącznie materiały bawełniane.
Drewno do produkcji schodów.

Oprócz mebli kuchennych i sklepowych firma wykonuje proste schody drewniane oraz inne usługi stolarskie w Tarnowie

Zalecane jest wykonanie schodów z twardego drewna drzew liściastych: dębu, jesionu, buku; mniej zalecane są klon, brzoza lub wiśnia.
Na rynku dużą popularnością cieszą się twarde gatunki drewna egzotycznego, takie jak mahoń, wenge, zebrano, jesion skandynawski, jatoba.
Ich zaletą jest ciekawa kolorystyka i usłojenie, niestety mankamentem jest wysoka cena.
Wymagana ilość miejsca na schody zabiegowe na poddasze.

Zabiegowe schody drewniane Tarnów, usługi stolarskie Libusza

Przy adaptacji poddasza na cele mieszkalne rzadko udaje się zbudować wygodne, pełnowymiarowe schody.
Takie schody powinny mieć nachylenie 30-35° i szerokość przynajmniej 80-90 cm. Zajmują wtedy w rzucie około 4 m2.
Minimalne wymagania dla schodów.

Firma wykonuje nie tylko meble sklepowe ale także drewniane altany ogrodowe oraz inne usługi stolarskie np w Tarnowie.

Można przyjąć, że w przeciętnych warunkach nachylenie biegu nie powinno być większe niż 45°, a jego szerokość nie powinna być mniejsza niż 60 cm zaś wysokość nie mniejsza niż 17 cm.
Przyjmując, że różnica poziomów kondygnacji wynosi około 280 cm (wysokość niższej kondygnacji plus grubość stropu), schody o prostym biegu będą miały w rzucie poziomym około 3 m długości. Optycznie można je skrócić, jeśli wykonamy je jako zabiegowe - łamane pod kątem prostym.
Bardzo zwarte, a więc niezajmujące dużo miejsca, są natomiast schody kręte montowane w świetle otworu stropowego. Są one jednak mniej wygodne niż schody proste lub zabiegowe ze względu na trójkątny kształt stopni oraz konieczność wchodzenia czy schodzenia tuż przy barierce zewnętrznej, gdzie stopnie są najszersze.
Wygodniejsze, a również oszczędzające miejsce, mogą być schody kacze lub marynarskie, o prostym biegu i ergonomicznych, choć zachodzących na siebie stopniach.
Pielęgnacja drewnianej podłogi.

cyklinowanie podłóg Tarnów, renowacja podłóg Jasło oraz usługi stolarskie Libusza

Podłogi drewniane są produktem naturalnym i higroskopijnym zmieniającym swoje właściwości wraz ze zmieniającymi się warunkami panującymi w otoczeniu. Najlepsze warunki zarówno dla podłóg drewnianych panują przy temperaturze w pomieszczeniu 18-21 °C oraz wilgotności 50-60%. Wyższa wilgotność prowadzi do pęcznienia drewna i grozi uszkodzeniem materiału, niższa zaś wiąże się z zsychaniem i powstawaniem mniejszych lub większych szczelin. Pracę drewna można ograniczyć przez utrzymywanie zalecanych warunków np. stosując nawilżacze zimą, lecz nie ma możliwości aby ją zupełnie wykluczyć.
Podłoga drewniana i zastosowany na niej lakier bądź olej podlegają w zależności od intensywności użytkowania naturalnemu zużyciu. Dlatego podłoga wymaga regularnej pielęgnacji. Pielęgnację należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami producenta chemii podłogowej. Stosowanie innych środków niż zalecane może powodować utratę gwarancji. Podłogę drewnianą należy chronić przed oddziaływaniem piasku, który powoduje powstawanie rys i zniszczenie lakieru.
Wszystkie meble oraz ciężkie przedmioty ustawione na podłodze należy wyposażyć w podkładki filcowe oraz przedmiotów takich nie należy przesuwać po podłodze. Rysy oraz uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku opisanych czynności nie mogą być przedmiotem reklamacji.

Wycena online

Udostepniliśmy Państwu możliwość uzyskania wstepnej wyceny wymarzonych mebli bez wychodzenia z domu.

Nie trzeba mieszkać w Jaśle lub w Gorlicach aby skorzystać z naszej oferty mebli na wymiar.

Korzystanie z wyceny online jest całkowicie bezpłatne i nie zobowiazuje do dokonania zakupu naszych usług lub produktów.

Czytaj więcej

Nasze realizacje

meble na wymiar Jasło

Zapraszamy Państwa do obejrzenia prezentacji naszych realizacji

  • mebli kuchennych,
  • szaf wnękowych,
  • stołów,
  • schodów
i innych wyrobów z drewna
z terenu Gorlice, Jasła, Tarnowa, Nowego Sącza i okolic.

Realizacje mebli kuchennych w Tarnowie i Jaśle.

Czytaj więcej